Існують декілька версій про те як започаткувалася гра пейнтбол.

Перша версія – все почалося в кінці 19 сторіччя. Саме тоді у Франції були вперше застосовані рушниці, що стріляють фарбою. В ті часи у Франції розпочалась компанія по імітації бойових дій в армії. Метою цього нововведення було тренування бійців в ближньому бою. Тоді один французький інженер запропонував використовувати для подібних тренувань рушниці з фарбувальною речовиною, яка маркувала ураженого противника фарбою. Чудово, що перша модель подібної зброї була звичайним пневматичним шприцом.   Проте з часом технології виробництва подібних знарядь покращилися, і друга модель нагадувала собою маркер, а патронами для неї служили латексні кульки з фарбою. Так виникла назва самої гри – пейнтбол (від англійського слова Paint – «фарба», Ball – «кулька»).

За наступною версією – гра з’явилася в 70-х роках 20-го століття, як тренування військових спец загонів (першими використали цю зброю американці для безпечних навчань своїх бійців). Але поступово пейнтбол з військової гри перетворився на спортивну. До початку 80-х пейнтбол став популярний у всьому США у вигляді відпочинку, а  пізніше і у вигляді спорту в який могли грати всі бажаючі…

Також є версія про використання знарядь, що стріляють фарбою для маркування дерев лісорубами та позначення скота фермерами.

Більш сучасна спогадка про започаткування гри полягала у тому, що 27 червня 1981 року група ентузіастів влаштували військові ігри за допомогою маркерів. Гра на стільки сподобалась американцям, що її популярність швидко поширилася по всій території США

Пейнтбол у Львові з’явився недавно, завдяки монополії певних клубів ціни на гру були високі та недоступні пересічним львів’янам. Але останніми роками почало виникати все більше клубів, які почали вести конкуренцію між собою тим самим привертаючи до себе увагу клієнтів низькою ціною та високою якістю послуг. Завдяки цьому більшість львів’ян змогли дозволити собі не тільки разок зіграти в цю гру але й поставити її  в один ряд з традиційним відпочинком типу «пікнік».