Управління  ФАС Росії (федеральна антимонопольна служба) республіки Комі розглядало справу проти пейнтбольного клубу за рекламу “Родина-мать в пейнтбол зовет играть!” з використанням образу плакату часів Великої Вітчизняної війни “Родина-мать зовет!”

Реклама визнана такою, що ображає відчуття ветеранів. Справа порушена через недотримання закону “Про рекламу”. Рада експертів з дотримання закону про рекламу при управлінні ФАС Комі визнала, що така реклама містить образливі образи та вирази відносно об’єкту культурної спадщини, а також відносно ветеранів Великої Вітчизняної війни.  Згідно із статтею 5 закону “Про рекламу”, в рекламі не допускається використання образливих образів, порівнянь та виразів відносно соціальних категорій, а також об’єктів культурної спадщини (пам’ятників історії і культури) народів Росії. А відомий плакат часів Великої Вітчизняної війни “Родина-мать зовет!” радянського графіка і живописця Іраклія Тоїдзе є пам’ятником історії і культури, він пов’язаний з найважливішою історичною подією в житті російської держави. У рекламі клубу жінка в подобі Батьківщини на тлі бойових багнетів змальована з папером в руках, на якому написані телефони розважального клубу, а замість напису “Родина-мать зовет!” на рекламі зазначається “Родина-мать в пейнтбол зовет играть!”.

З.І. Цікаво, скільки ще має пройти часу, щоб люди остаточно зрозуміли, що за допомогою ось таких от плакатів, влада «теранії»  зруйнувала міліони життів своїх громадян.