Верховний суд РФ підтвердив рішення мирового суду міста Южно-Сахалінська, який покарав громадянина Івана Розенко за пропаганду нацистської символіки (ч.1 ст.20.3 КОАП РФ). Молоду людину оштрафували на 500 рублів і вилучили у нього нашивку у вигляді орла, що нагадує нацистську емблему – “імперського орла”.

Як випливає з постанови ВС, у серпні 2009 року Розенко брав участь у грі в пейнтбол на полігоні неподалік від міста Южно-Сахалінська. При цьому він був одягнений у чорну форму, над клапаном правої кишені якої був нашитий орел, відповідний нацистській символіці “.

Суддя встановив факт порушення ч.1 ст.20.3 КОАП РФ (пропаганда і публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки або атрибутики або символіки, подібних на нацистську атрибутикою або символікою) і наклав на Розенко адміністративне покарання у вигляді штрафу в 500 рублів з конфіскацією “нацистської ” нашивки.

Розенко оскаржив рішення мирового суду в міському суді Південно-Сахалінська, потім в Сахалінському обласному суді, проте програв в обох інстанціях. Верховний суд, у свою чергу, підтвердив рішення нижчих судів. Доводи скарги Розенко про те, що “зображення орла, нашиті на його куртці, ніякого відношення до нацистської символіки не має”, визнані необґрунтованими. Справа в тому, що в суді були заслухані свідчення експерта, який визнав нашивку “подібної з нацистським символом”. Верховний суд визнав, що за таких обставин дії Розенко були кваліфіковані правильно, і залишив рішення нижчестоящих судів без зміни.