Напередодні на інтернет-сайті WikiLeaks був оприлюднений відеозапис, на якому зображені вбивства 12 мирних іракців, в тому числі двох працівників інформаційного агентства Reuters.

На відео за кадром звучать голоси пілотів, що переговорюються з наземними службами.  Камери знімали вулиці Багдаду і групу приблизно з восьми чоловік, яких екіпаж вертольота прийняв за бойовиків. Пілоти повідомляють про те, що бачать людей з автоматами Калашникова, а також гранатометом і просять дозволу відкрити вогонь. Отримавши його, вони розстрілюють людей, добиваючи тих, що намагаються сховатися з місця інциденту.

Wikileaks відзначає, що пілоти прийняли фотоапарат журналіста за автомат.  Наступні кадри – мікроавтобус, що під’їжджає до місця обстрілу, з якого виходять люди і починають підбирати одного з поранених. По мікроавтобусу теж стріляють.

Як відзначає Wikileaks, в машині знаходилися двоє дітей, вони отримали поранення. Сайт додає, що американські військові замість того, щоб відразу відправити до госпіталю передали їх іракській поліції.